Sommeren 2009.

Kære alle medlemmer af Tisvilde bridgeklub!


Stadig lidt frost i luften, men vintergæk og erantis titter trods alt frem af den frosne jord, så det varer ikke længe før sommeren er over os.


Som tidligere år holder jeg sommerbridge i mit lille hus, og pga pladsmangel håber jeg, at solen husker, at den skal starte ved samtlige borde øst, herefter flytte til syd, så til vest og så bede om at få fuldmånen som substitut!!


Der er kaffe og hjemmebag (hmmm......forhåbentlig lidt bedre end mine fastelavnsboller!!) klokken 13.00, og herefter spiller vi kort indtil ca. 18.00, hvorefter vi beslutter, om vi skal hente pizza i "Den røde tomat" eller spille petanque eller spille videre med tom mave eller gå hver til sit!!


I skal selv medbringe sodavand, minimælk, piskefløde, vodka, øl, vin, eller hvad I nu indtager af væske efter kaffen.


Tilmeldingen skal ske senest torsdagen før spilledagen, og de der tilmeldes først er sikret plads. Jeg må af pladshensyn slutte ved 4 borde!!


Tilmelding: 36779010 eller 22189824 eller brittasoenderriis@dbmail.dk

Sted: Brudsbakke 16, Holløselund, 3210 Vejby


Spilledage:


Søndag d. 3. maj

Mandag d. 1. juni (2. pinsedag)

Søndag d. 28. juni

Søndag d. 9. august


På bridgevildeglad gensyn


Britta

BridgeCentral, 1. september 2009