|
|
|
|
|
|
|
|
SPILLEPLAN EFTERÅR 2023 onsdag eftermiddag kl. 13.00
|
SPILLEPLAN FORÅR 2024 onsdag eftermiddag kl. 13.00
|
|
|
Ret til ændringer forbeholdes!
|
|
Ret til ændringer forbeholdes!
|
|
|
Efterår 2023
|
Hjælpere*
|
|
Forår 2024
|
Hjælpere*
|
|
06.09.2023
|
Opvarmning
|
Anni Agerup
|
10.01.2024
|
Holdturnering - sektion 1
|
Kaj Lund-Jensen
|
|
|
Mitchell handicap turnering
|
Ketti L. Olsen
|
|
Monrad
|
Britta Bruun-Schmidt
|
|
13.09.2023
|
Kvalifikation Par 1-1
|
Aksel Møller
|
17.01.2024
|
Holdturnering - sektion 2
|
Kirsten Sabra
|
|
|
Placeringsppoint
|
Jens Brun
|
|
Monrad
|
Jette Andreasen
|
|
20.09.2023
|
Kvalifikation Par 1-2
|
Birthe Otkjær
|
24.01.2024
|
Holdturnering - sektion 3
|
Lene Agernem
|
|
|
Placeringsp. - op/nedrykning
|
Kirsten Pedersen
|
|
Monrad
|
Hanne Ejlersen
|
|
27.09.2023
|
Kvalifikation Par 2-1
|
Peter Lauritsen
|
27.01.2024
|
Intern Turnering
|
Tilmelding via www.mbridge.dk/4396
|
|
|
Placeringsppoint
|
Brian Jepsen
|
31.01.2024
|
Holdturnering - sektion 4
|
Leo Kalhøj
|
|
04.10.2023
|
Kvalifikation Par 2-2
|
Bodil Kuijpers
|
|
Monrad
|
Niels Erik Bondo
|
|
|
Placeringsp. - op/nedrykning
|
Anna Inga Damgaard
|
07.02.2024
|
Holdturnering - sektion 5
|
Kirsten Frank Møller
|
|
11.10.2023
|
Kvalifikation Par 3-1
|
Else Uhrskov
|
|
Monrad
|
Tove Jasper
|
|
|
Placeringsppoint
|
Vibeke Løngreen
|
14. feb
|
Vinterferie
|
Åbent Hus tirsdag den 13. februar
|
|
18. okt.
|
Efterårsferie
|
Åbent Hus tirsdag den 17. oktober
|
21.02.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Edel Christiansen
|
|
25.10.2023
|
Kvalifikation Par 3-2
|
Erik Andersen
|
|
Sektion 1
|
Bodil Knudsen
|
|
|
Placeringsp. - op/nedrykning
|
Hans Jørgen Mortensen
|
28.02.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Orla Agerholm
|
|
01.11.2023
|
Handicap-parturnering
|
Erik Damgaard
|
|
Sektion 2
|
Niels Jørgen Knudsen
|
|
|
|
Jens Cassøe
|
06.03.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Lissa Lundgaard
|
|
08.11.2023
|
Klubsølv
|
Inge Rasmussen
|
|
Sektion 3
|
Vibeke Liboriussen
|
|
|
|
Jens Broe
|
13.03.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Thyge Damsgaard
|
|
15.11.2023
|
Kvalifikation Par 4-1
|
Tove Raun
|
|
Sektion 4
|
Torben Bundgaard
|
|
|
Placeringsppoint
|
Lene Lambertsen
|
20.03.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Torkild Liboriussen
|
|
22.11.2023
|
Kvalifikation Par 4-2
|
Jørgen Ho
|
|
Sektion 5
|
Lars Gjøl Christensen
|
|
|
Placeringsp. - op/nedrykning
|
Ole Herbert
|
27. marts
|
Påskeferie
|
Åbent Hus tirsdag den 26. marts
|
|
29.11.2023
|
Kvalifikation Par 5-1
|
Jens Schou
|
03.04.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Aase Strunge
|
|
|
Placeringsppoint
|
Peben Falk Henriksen
|
|
Sektion 6
|
Anni Hallberg
|
|
06.12.2023
|
Kvalifikation Par 5-2
|
Aase Schmidt
|
10.04.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Kristian Kristensen
|
|
|
Placeringsp. - op/nedrykning
|
Lisbeth Strunge
|
|
Sektion 7
|
Niels B. Kristensen
|
|
13.12.2023
|
Juleafslutning
|
Tilmelding via www.mbridge.dk/4396
|
17.04.2024
|
Klubmesterskab Par
|
Erik Hove
|
|
Ved ligestilling følges forbundets regler
|
|
Sektion 8
|
Inger Hove
|
|
|
|
|
24.04.2024
|
Generalforsamling
|
Tilmelding via www.mbridge.dk/4396
|
|
* Hjælpere møder kl 12.30
|
|
01.05.2024
|
Evt. Top 16
|
|
|
Før Turnering: 7 maskinkander kaffe og 2 termokander thevand - sætte krus mv frem
|
|
|
Efter turnering: Opvask (følg vejledning i køkkenet) - oprydning og aftørring af borde
|
Turneringsansvarlig: Lars Kok, tlf. 27 12 31 50, e-mail: lars.kok@gmail.com
|
|
|
|
|
Turneringsansvarlig: Irma Petersen, tlf. 29 87 71 70, e-mail: vsh31@petersen.mail.dk
|
|
|
|
|
Tilkald under turnering: Peter Lilholt og Britta Bruun-Schmidt (Peter Lauritsen)
|
|
|
|
|
Byttepenge/optælling/reg. præmier: Annemarie B. Christensen/Inger Mikkelsen
|