Hovedturnering Imp 17/18, Monday, April 30, 2018, 6. sektion, A-rækken
Turneringer
Resultat
Rundestilling
Kortfordelinger
Startliste
Slutstilling
Stilling efter 7. runde
1
2
3
4
5
6
7
13
KB984
N/Alle
6
K862
D43
T53
D7
D852
EKBT73
B73
E9
ET6
KB9
E62
94
DT54
8752
Antal
Res
Point
1
100
12
4
-620
-3
1
-650
-4
14
2
Ø/Ingen
DT84
E7432
953
DB86543
KT97
K3
E95
96
DT
KD
B874
E
B762
KB85
ET62
Antal
Res
Point
1
300
9
4
-100
0
1
-420
-8
15
T9
S/NS
ED76
EB74
D64
B742
8
43
KB2
T6532
KD9
BT
K98753
EKD653
T985
8
E2
Antal
Res
Point
1
620
12
2
-100
-2
2
-200
-4
1
-300
-6
Runde
Total
Plac.
2
Andreas Andersen - Erik Randlev
Andreas Andersen - Erik Randlev har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-4 points
Spil 14: S 5HJ (9 stik,-100)
0 points
Spil 15: S 4SP (9 stik,-100)
-2 points
-6
198
1
6
Lene Bruun Thomsen - Frede Dahl
Lene Bruun Thomsen - Frede Dahl har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik, 620)
3 points
Spil 14: S 5RU (9 stik, 100)
0 points
Spil 15: S 4HJ (8 stik, 200)
4 points
7
65
2
4
Anni Andersen - Peter Tingholm
Anni Andersen - Peter Tingholm har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik, 620)
3 points
Spil 14: S 5RU (9 stik, 100)
0 points
Spil 15: S 6SP (9 stik, 300)
6 points
9
52
3
7
Erik Skak Jensen - Kaj Just
Erik Skak Jensen - Kaj Just har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik,-620)
-3 points
Spil 14: V 5SP X (9 stik, 300)
9 points
Spil 15: N 4HJ (10 stik, 620)
12 points
18
28
4
1
Ole Søren Poulsen - Knud Erik Strandbæk
Ole Søren Poulsen - Knud Erik Strandbæk har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik,-620)
-3 points
Spil 14: S 5RU (9 stik,-100)
0 points
Spil 15: S 6SP (9 stik,-300)
-6 points
-9
25
5
5
Anne Grethe Sørensen - Lis Weng
Anne Grethe Sørensen - Lis Weng har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik,-620)
-3 points
Spil 14: S 5RU (9 stik,-100)
0 points
Spil 15: S 4HJ (8 stik,-200)
-4 points
-7
-2
6
11
Bent Skovfoged Olsen - Lise Rytter Skeel
Bent Skovfoged Olsen - Lise Rytter Skeel har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik, 620)
3 points
Spil 14: N 5HJ X (10 stik, 100)
0 points
Spil 15: S 4HJ (9 stik, 100)
2 points
5
-22
7
3
Karen Just - Britta Taulbjerg
Karen Just - Britta Taulbjerg har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (9 stik,-100)
-12 points
Spil 14: V 4SP (10 stik, 420)
8 points
Spil 15: S 4SP (8 stik, 200)
4 points
0
-25
8
8
Eddy Westergaard Jensen - Mogens Sørensen
Eddy Westergaard Jensen - Mogens Sørensen har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (9 stik, 100)
12 points
Spil 14: V 4SP (10 stik,-420)
-8 points
Spil 15: S 4SP (8 stik,-200)
-4 points
0
-26
9
12
Anne Bræmer - Svend Egon Nielsen
Anne Bræmer - Svend Egon Nielsen har siddet NS
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik,-620)
-3 points
Spil 14: N 5HJ X (10 stik,-100)
0 points
Spil 15: S 4HJ (9 stik,-100)
-2 points
-5
-37
10
10
Hanne Kirkegaard - Jørn Kirkegaard
Hanne Kirkegaard - Jørn Kirkegaard har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (10 stik, 620)
3 points
Spil 14: V 5SP X (9 stik,-300)
-9 points
Spil 15: N 4HJ (10 stik,-620)
-12 points
-18
-87
11
9
Else Sønderskov-Rasmussen - Kaj Jensen
Else Sønderskov-Rasmussen - Kaj Jensen har siddet ØV
Spil 13: Ø 4HJ (11 stik, 650)
4 points
Spil 14: S 5HJ (9 stik, 100)
0 points
Spil 15: S 4SP (9 stik, 100)
2 points
6
-179
12
BridgeCentral, Monday, April 30, 2018