Hovedturnering Imp 17/18, Monday, April 30, 2018, 6. sektion, A-rækken
Turneringer
Resultat
Rundestilling
Kortfordelinger
Startliste
Slutstilling
Stilling efter 2. runde
1
2
3
4
5
6
7
1
KBT4
N/Ingen
T2
EK
B8532
D95
E8762
EK985
643
D3
T86
KT6
94
3
DB7
B97542
ED7
Antal
Res
Point
3
130
2
1
120
1
1
110
1
1
-150
-6
2
EB632
Ø/NS
T4
T64
B72
KD975
T
5
EK92
E93
K852
KT54
E963
84
DB8763
DB7
D8
Antal
Res
Point
1
200
7
2
50
4
1
-110
0
2
-400
-7
3
KB
S/ØV
E98
KD7
EKD73
6
9875
KB65
T73
8542
EB93
9842
T5
EDT432
D42
T6
B6
Antal
Res
Point
2
980
8
1
520
-4
2
510
-4
1
480
-5
Runde
Total
Plac.
2
Andreas Andersen - Erik Randlev
Andreas Andersen - Erik Randlev har siddet ØV
Spil 1: S 2UT (8 stik,-120)
-1 points
Spil 2: Ø 3UT (9 stik, 400)
7 points
Spil 3: S 5SP (12 stik,-480)
5 points
11
176
1
6
Lene Bruun Thomsen - Frede Dahl
Lene Bruun Thomsen - Frede Dahl har siddet NS
Spil 1: N 2KL (10 stik, 130)
2 points
Spil 2: Ø 3UT (8 stik, 50)
4 points
Spil 3: S 6SP (12 stik, 980)
8 points
14
61
2
4
Anni Andersen - Peter Tingholm
Anni Andersen - Peter Tingholm har siddet NS
Spil 1: S 2RU (9 stik, 110)
1 points
Spil 2: Ø 3UT (9 stik,-400)
-7 points
Spil 3: S 6SP (12 stik, 980)
8 points
2
42
3
1
Ole Søren Poulsen - Knud Erik Strandbæk
Ole Søren Poulsen - Knud Erik Strandbæk har siddet ØV
Spil 1: N 5KL (8 stik, 150)
6 points
Spil 2: V 5HJ (7 stik,-200)
-7 points
Spil 3: S 4SP (13 stik,-510)
4 points
3
10
4
7
Erik Skak Jensen - Kaj Just
Erik Skak Jensen - Kaj Just har siddet ØV
Spil 1: S 2RU (9 stik,-110)
-1 points
Spil 2: Ø 3UT (9 stik, 400)
7 points
Spil 3: S 6SP (12 stik,-980)
-8 points
-2
0
5
3
Karen Just - Britta Taulbjerg
Karen Just - Britta Taulbjerg har siddet NS
Spil 1: N 3KL (10 stik, 130)
2 points
Spil 2: Ø 3KL (9 stik,-110)
0 points
Spil 3: S 4SP (13 stik, 510)
-4 points
-2
-2
6
8
Eddy Westergaard Jensen - Mogens Sørensen
Eddy Westergaard Jensen - Mogens Sørensen har siddet ØV
Spil 1: N 2KL (10 stik,-130)
-2 points
Spil 2: Ø 3UT (8 stik,-50)
-4 points
Spil 3: S 6SP (12 stik,-980)
-8 points
-14
-7
7
5
Anne Grethe Sørensen - Lis Weng
Anne Grethe Sørensen - Lis Weng har siddet NS
Spil 1: N 5KL (8 stik,-150)
-6 points
Spil 2: V 5HJ (7 stik, 200)
7 points
Spil 3: S 4SP (13 stik, 510)
-4 points
-3
-24
8
11
Bent Skovfoged Olsen - Lise Rytter Skeel
Bent Skovfoged Olsen - Lise Rytter Skeel har siddet NS
Spil 1: N 4KL (10 stik, 130)
2 points
Spil 2: V 4SP (9 stik, 50)
4 points
Spil 3: N 3UT (13 stik, 520)
-4 points
2
-30
9
10
Hanne Kirkegaard - Jørn Kirkegaard
Hanne Kirkegaard - Jørn Kirkegaard har siddet ØV
Spil 1: N 3KL (10 stik,-130)
-2 points
Spil 2: Ø 3KL (9 stik, 110)
0 points
Spil 3: S 4SP (13 stik,-510)
4 points
2
-41
10
12
Anne Bræmer - Svend Egon Nielsen
Anne Bræmer - Svend Egon Nielsen har siddet NS
Spil 1: S 2UT (8 stik, 120)
1 points
Spil 2: Ø 3UT (9 stik,-400)
-7 points
Spil 3: S 5SP (12 stik, 480)
-5 points
-11
-44
11
9
Else Sønderskov-Rasmussen - Kaj Jensen
Else Sønderskov-Rasmussen - Kaj Jensen har siddet ØV
Spil 1: N 4KL (10 stik,-130)
-2 points
Spil 2: V 4SP (9 stik,-50)
-4 points
Spil 3: N 3UT (13 stik,-520)
4 points
-2
-151
12
BridgeCentral, Monday, April 30, 2018