Velkommen til OEJ's hjemmeside

                     

Sæsonplan


06. december  kval runde 9

13. december  kval runde 10

03. januar         kval runde 11

10. januar         kvartfinaler 1/2

17. januar         kvartfinaler 2/2

24. januar         semifinaler 1/2

31. januar         semifinaler 2/2

07. februar        finale 1/2

14. februar        vinterferie

21. februar        vinterferie

28. februar        finale 2/2

07. marts          TOP4 1/3

14. marts          TOP4 2/3

21. marts          TOP4 3/3

28. marts          parturnering 1/4

04. april            parturnering 2/4

11. april            parturnering 3/4

18. april            påskeferie

25. april            parturnering 4/4 og Generalforsamling


I TOP4 indeles holdene i tre grupper af fire hold.

Alle hold er forpligtet til at stille med MINDST 1 par til parturneringen.


Den 25. april indledes med fællesspisning og GF og slutter af med de sidste runder i parturneringen.




Hold 2018-2019:

1. Flemming Danielsen, Nadia, Sabine, Roy, Kell og Ole R

2. Lone Bilde, Lars Møller Sørensen, Simon Houlberg, Bo, Bjarke og Søren

3. Knut Blakset, Michael Fiorini, Lars Mathiesen, Carsten Raasten, Pedr og Ole B

4. Snabe, Bo Brink, Geert Max, Georg

5. Dennis Koch-Palmund, Søren Bune, Victor Todd-Moir, Jan N, Munksgaard, Charlotte KP, Lotte Skaanning, Adamsen

6. Signe, Bjørg, Jonas, Lauge, Fie og Christina

7. Henrik Kruse, Leif Nygaard, Stig W, Sigurd

8. Niels Zeeberg, Mathias Bruun, Nicolaj LaCour, Erik Udsen, Bo Petersen

9. Peter Schaltz, Dorthe, Maur og John

10. Flemming Bøgh, Ole DM, Karsten og Høgni

11. Peter Teisen, PZ, Ulla, Christina, Norman, Grove

12. Kasper Konow


Parturnering - tilmeldte par


Team Teisen

Kruse - Nygaard

Foged - Stig W

Søren Bune - Chr.Lahrmann

Konow - Askgaard

Sejr - Mikkel

Nøhr - Lars Lund Madsen

Team Signe Buus Thomsen

2 x Bilde

Kell Krogh - Ole Raulund

Nadia - Flemming

Flemming Bøgh - Karsten Vinther

Ole DM - Høgni

Stense - Tina

Niels Zeeberg - ?

Team Niels Zeeberg

Knut Blakset - Stig Farholt

Christian Snabe - Bo Brink Laursen



GF 2019 den 25. april kl 18:30, hvor der bliver serveret mad. Dagsorden ifølge vedtægterne.



BridgeCentral, 26. marts 2019