DM'er vundet af klubmedlemmer

Kun titler vundet mens man var medlem af One-eyed Jacks medtages. 

Store bogstaver angiver hvem i parret eller på holdet der var medlem (eller optaget i klubben) på det tidspunkt titlen blev vundet.

Skulle der være mangler i nedenstående liste så hører vi gerne derom. 



DM Hold 

2018 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, LARS BLAKSET, MATHIAS BRUUN, KNUT BLAKSET, martin schaltz, søren christiansen

2017 KASPER KONOW, MICHAEL ASKGAARD, ANDERS HAGEN, MIKKEL NØHR, JONAS HOUMØLLER

2016 KASPER KONOW, MICHAEL ASKGAARD, LAUGE SCHÄFFER, JONAS HOUMØLLER

2014 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, LARS BLAKSET, MARTIN SCHALTZ, KNUT BLAKSET, Mathias Bruun

2013 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, LARS BLAKSET, MARTIN SCHALTZ, Knut Blakset, Mathias Bruun

2012 KASPER KONOW, ANDERS HAGEN, MICHAEL ASKGAARD, GREGERS BJARNARSSON, Jens Auken, Søren Christiansen

2011 LARS BLAKSET, JACOB RØN, THOMAS VANG LARSEN, Frederik Bjerregaard, Peter Fredin, Håkon Nilsson

2010 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, Martin Schaltz, Andreas Sejr

2009 Steen Schou, KNUD-AAGE BOESGAARD, JACOB RØN, ULRIK ZEEBERG, HC Nielsen, Freddi Brøndum

2008 LARS BLAKSET, Mathias Brun, Knut Blakset, Klaus Adamsen, Peter Fredin

2007 LARS LUND MADSEN, MORTEN LUND MADSEN, THOMAS VANG LARSEN, MIKKEL NØHR, Jens Auken, Søren Christiansen

2006 KASPER KONOW, KAARE GJALDBÆK, MICHAEL ASKGAARD, GREGERS BJARNARSSON, Rico Hemberg, Jesper Thomsen

2004 KLAUS ADAMSEN, DENNIS KOCH-PALMUND, JAN NICOLAJSEN, THORVALD AAGAARD

2003 LARS BLAKSET, MATHIAS BRUUN, LAUGE SCHÄFFER, JENS AUKEN, MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN

2002 LARS BLAKSET, MATHIAS BRUUN, LAUGE SCHÄFFER, JENS AUKEN

2001 KNUT BLAKSET, HENRIK BINDERKRANTZ, Dorthe Schaltz, Peter Schaltz, Lars Blakset, Mathias Bruun

1996 STEEN MØLLER, DENNIS KOCH-PALMUND, JENS AUKEN, Lars Blakset, Søren Christiansen

1995 OLE RAULUND, KARSTEN PEDERSEN, Peter Lund, Henrik Binderkrantz


Pokalturnering

2017 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, KNUT BLAKSET, MATHIAS BRUUN, Martin Schaltz, Søren Christiansen

2016 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, KNUT BLAKSET, MATHIAS BRUUN, Martin Schaltz, Søren Christiansen

2015 KASPER KONOW, MICHAEL ASKGAARD, MIKKEL LARSEN, ANDREAS SEJR JENSEN, Mats Nilsland, Søren Christiansen

2014 SIGNE BUUS-THOMSEN, Emil Buus-Thomsen, Anita Jensen, Matias Rohrberg, Jesper Buus-Thomsen

2013 THORVALD AAGAARD, MIKKEL NØHR, MARIA RAHELT, JONAS HOUMØLLER

2012 STIG WERDELIN, SIGURD LAUGE PEDERSEN, LARS MUNKSGAARD, ALLAN COHEN

2011 PETER SCHALTZ, DORTHE SCHALTZ, MARTIN SCHALTZ, MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, Rico HemberG

2010 HENRIK IVERSEN, BJØRG HOUMØLLER, JONAS HOUMØLLER, ERIK EIDE, JAKOB RØJEL, IB CHRISTIAN BANK

2009 LARS BLAKSET, JACOB RØN, STEEN MØLLER, LAUGE SCHÄFFER, THOMAS VANG LARSEN, KNUT BLAKSET

2008 DORTHE SCHALTZ, PETER SCHALTZ, Martin Schaltz, Rico Hemberg

2003 KASPER KONOW, LARS VILLINGER, MICHAEL ASKGAARD, GREGERS BJARNARSSON 

1998 JENS AUKEN, DENNIS KOCH-PALMUND, SABINE AUKEN, Søren Christiansen, Morten Andersen

1997 KLAUS ADAMSEN, JAN NICOLAISEN, Lauge Schäffer, Morten Andersen, Torsten Bernes

1994 KARSTEN PEDERSEN, Torben Pedersen, Peter Lund, Ole Raulund


Klubhold - her er ikke nævnt DM hvor klubmedlemmer har spillet for andre klubber, de kan ses i Hall of Shame ;-)

2008 MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, MIKKEL NØHR, THOMAS VANG LARSEN, LARS BLAKSET, THORVALD AAGAARD

2007 MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, MIKKEL NØHR, THOMAS VANG LARSEN, SØREN CHRISTIANSEN, JENS AUKEN

2004 MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, MIKKEL NØHR, THORVALD AAGAARD

1996 FINN TOLLERUP, STEFFEN HOLM, MICHAEL JUSTESEN, BJARKE FRIIS, KLAUS ADAMSEN, JAN NICOLAJSEN

1995 KLAUS ADAMSEN, JAN NICOLAJSEN, STEEN MØLLER, KNUT BLAKSET


Damehold 

2018 ketty jepsen, NADIA BEKKOUCHE, Helle Krogh, betina kalkerup, mangler

2017 Stense Farholt, TINA EGE, KIRSTEN STEEN MØLLER, leise hemberg, anita jensen, susanne thomsen

2016 Stense Farholt, NADIA BEKKOUCHE, LONE BILDE, TINA EGE, Helle Krogh, Helle Rasmussen

2015 Stense Farholt, NADIA BEKKOUCHE, CHARLOTTE KOCH-PALMUND, TINA EGE, Helle Krogh, Trine Bilde

2014 Stense Farholt, NADIA BEKKOUCHE, CHARLOTTE KOCH-PALMUND, TINA EGE, Helle Krogh, Trine Bilde

2013 LONE BILDE, Helle Rasmussen, Maria Dam Mortensen, Anne Juhl Sørensen

2012 LONE BILDE, Helle Rasmussen, Fie Houlberg, Christina Lund Madsen

2011 LONE BILDE, Helle Rasmussen, Fie Houlberg, Christina Lund Madsen

2010 LONE BILDE, Helle Rasmussen, Fie Houlberg, Christina Lund Madsen

2009 MARIA RAHELT, Ulla Koch, Christina Mortensen, Lone Bilde, Helle Rasmussen

2008 ULLA KOCH, CHRISTINA MORTENSEN, Maria Rahelt, Stense Farholt, Anita Jensen, Helle Rasmussen

2005 LOTTE SKAANNING-NORRIS, CHARLOTTE KOCH-PALMUND, KIRSTEN STEEN MØLLER, KATE RUNEBERG, CHRISTINA KLEMMENSEN, TINA EGE

2003 LOTTE SKAANNING-NORRIS, TINA EGE, KIRSTEN STEEN MØLLER, KATE RUNEBERG, Bettina Kalkerup, Sannie Kalkerup

2002 LOTTE SKAANNING-NORRIS, TINA EGE, KIRSTEN STEEN MØLLER, KATE RUNEBERG, Bettina Kalkerup, Sannie Kalkerup

2001 LOTTE SKAANNING-NORRIS, CHARLOTTE KOCH-PALMUND, KIRSTEN STEEN MØLLER, KATE RUNEBERG, Bettina Kalkerup, Sannie Kalkerup

2000 STENSE FARHOLT, TINA EGE, NADIA BEKKOUCHE, MARIA RAHELT

1997 SABINE AUKEN, Kirsten Steen Møller, Bettina Kalkerup, Trine Bilde, Dorte Cilleborg, Lotte Skaanning (npc)

1994 TINA EGE, CHARLOTTE HENRIKSEN, Kirsten Skaanning, Mette Staugaard-Meiling, Merete Staal, Marianne Rasmussen


Juniorhold 

2008 NICLAS EGE, Maria Dam Mortensen, Dennis Bilde, Emil Jepsen, Kristian Frimer, Morten Klug

2007 KRISTIAN BRØNDUM, Martin Schaltz, Lars K Nielsen, Jonas Houmøller

2006 NICLAS EGE, Maria Dam Mortensen, Dennis Bilde, Emil Jepsen

2000 GREGERS BJARNARSSON, MICHAEL ASKGAARD, Troels Thomsen, Boje Henriksen 

1998 MORTEN LUND MADSEN, MIKKEL NØHR, MIK KRISTENSEN, Freddi Brøndum

1996 MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, Jacob Røn, Freddi Brøndum

1995 MORTEN LUND MADSEN, LARS LUND MADSEN, Jacob Røn, Freddi Brøndum


Skolehold (ikke afviklet siden 2007):

2007 MATIAS ROHRBERG, NICLAS EGE, Anna Christa Ege, Signe Buus Thomsen

2006 NICLAS EGE, Maria Dam Mortensen, Kristian Frimer, Philip Hulgaard

2005 MATIAS ROHRBERG, LARS TOFTE, Dennis Bilde, Emil Jepsen


Åben par

2017 ALLAN COHEN - JOHN NORRIS

2016 MARTIN SCHALTZ - Søren Christiansen

2015 ANDERS HAGEN - LARS BLAKSET

2014 STIG WERDELIN - Mathias Bruun

2013 LAUGE SCHÄFFER- JONAS HOUMØLLER

2012 KNUD-AAGE BOESGAARD-HC Nielsen

2011 PETER SCHALTZ-Jens AUKEN

2010 MICHAEL ASKGAARD-GREGERS BJARNARSSON

2009 MICHAEL ASKGAARD-GREGERS BJARNARSSON

2007 JACOB RØN-ULRIK ZEEBERG

2005 JENS AUKEN-NICOLAI KAMPMANN

2004 STEEN MØLLER - Mathias Bruun

2000 JENS AUKEN-DENNIS KOCH-PALMUND

1999 KLAUS ADAMSEN - Lars Blakset

1998 LAUGE SCHÄFFER-MATHIAS BRUUN

1997 JENS AUKEN-DENNIS KOCH-PALMUND

1996 JENS AUKEN-DENNIS KOCH-PALMUND

1994 STEEN MØLLER-MATHIAS BRUUN


Mix par

2016 CHARLOTTE KOCH-PALMUND - Niels Krøjgaard

2015 SIGNE BUUS-THOMSEN - Martin Juhl

2014 Ulla og ULRIK ZEEBERG

2013 DORTHE SCHALTZ - PETER SCHALTZ

2012 ANDERS SIGSGAARD - Katrine Martensen Larsen  

2011 ULLA ZEEBERG - ULRIK ZEEBERG

2009 DORTHE SCHALTZ-MORTEN LUND MADSEN

2008 KIRSTEN STEEN MØLLER-THOMAS VANG LARSEN

2006 DORTHE SCHALTZ-KNUD-AAGE BOESGAARD

2005 DORTHE SCHALTZ-KNUD-AAGE BOESGAARD

2001 SABINE AUKEN-JENS AUKEN

2000 JETTE BONDO-LAUGE SCHÄFFER

1999 SABINE AUKEN-JENS AUKEN

1998 JETTE BONDO-LAUGE SCHÄFFER

1996 STEEN MØLLER-Charlotte Koch-Palmund


Damepar

2016 BETTINA KALKERUP - Ketty Jepsen

2014 BETTINA KALKERUP - Ketty Jepsen

2012 LONE BILDE - Helle Rasmussen

2009 ULLA ZEEBERG-MARIA RAHELT

2008 ANNA CHRISTA EGE-Signe Buus Thomsen

2007 ULLA KOCH-Maria Rahelt

2005 ULLA KOCH-Anita Jensen

2003 NADIA BEKKOUCHE-TRINE BINDERKRANTZ

1995 TINA EGE-Kirsten Steen Møller

1994 TINA EGE-Kirsten Steen Møller


Juniorpar

2014 SIGNE BUUS THOMSEN - Emil Buus Thomsen

2013 SIGNE BUUS THOMSEN - Rasmus Jepsen

2009 ANNA CHRISTA EGE-Signe Buus Thomsen

2008 MATIAS ROHRBERG-Martin Schaltz

2006 KRISTIAN BRØNDUM-Martin Schaltz

2005 LARS TOFTE-Emil Jepsen

1996 MORTEN LUND MADSEN-LARS LUND MADSEN

1995 MORTEN LUND MADSEN-LARS LUND MADSEN

1994 MORTEN LUND MADSEN-LARS LUND MADSEN


Veteranpar

2016 STIG WERDELIN - KNUD-AAGE BOESGAARD

2002 STIG WERDELIN-GEORG NORRIS


Seniorhold (første gang afviklet 2011)

2018 HENRIK KRUSE PETERSEN, PETER LUND, STIG WERDELIN, SIGURD LAUGE PETERSEN

2017 HENRIK KRUSE PETERSEN, PETER LUND, STIG WERDELIN, SIGURD LAUGE PETERSEN

2016 HENRIK KRUSE PETERSEN, PETER LUND, STIG WERDELIN, SIGURD LAUGE PETERSEN, Roland Wald

2015 KNUD-AAGE BOESGAARD, HC Nielsen, Steen Schou, Frederik Mørk

2013 KNUD-AAGE BOESGAARD, HC Nielsen, Steen Schou, Frederik Mørk

2011 FLEMMING DAHL-GEORG NORRIS, PETER LUND-STEEN MØLLER, THOMAS BERG-GEERT MAX


Mixhold (første gang afviklet 2014)

2017 LOTTE SKAANNING, HENRIK IVERSEN, trine bilde, tom nørgaard

2016 LOTTE SKAANNING, HENRIK IVERSEN, trine bilde, tom nørgaard

2014 CHARLOTTE KOCH-PALMUND, DENNIS KOCH-PALMUND, TINA EGE, OLE RAULUND




128 mesterskaber i alt

BridgeCentral, 18. maj 2019