Samlet resultat for turneringerne

Jan. - febr. Parturnering A-rękken


Navn

07-jan

14-jan

21-jan

28-jan

04-feb

Gennemsnit

Placering

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

61,6

59,4

66,8



62,6

1

Susanne Krukov - Ole Holm

62,1

50,4

51



54,5

2

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

54,0

53,6

49,4



52,3

3

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

51,3

51,8




51,6

4

Lis Nielsen - Aage Albrechtsen

50,0

52,2




51,1

5

Erik Olsen - John Watson

38,4

56,7

54,8



50,0

6

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

44,2

44,2

57,1



48,5

7

Jytte Jensen - Per Jensen

44,2

44,2

44,8



44,4

8

Grete Vestdam - Lis Bruun

52,2

40,2

40,5



44,3

9

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

42,0

47,3

37,9



42,4

10


Jan. - febr. Parturnering B-rękken


Navn

07-jan

14-jan

21-jan

28-jan

04-feb

Gennemsnit

Placering

Hanne Nymand - Aase Rasmussen

59,5

47,6

72



59,7

1

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

55,9

58,9

56,5



57,1

2

Birgit Svendstrup - Lis Frost

60,1

56,5

46,2



54,3

3

Elly Guldbrandsen - Torben Ellinghaus

40,7

61,3

60,7



54,2

4

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

53,5

42,9

51,9



49,4

5

Birthe Bjergsted - Kirsten Juhler

45,4

37,5

53,1



45,3

6

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

48,2

47,6

36,3



44,0

7

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

38,8

47,6

25,4



37,3

8

Gitte Laursen - Vivi Ladegard







9


Nov.-Dec. Parturnering A-rękken


Navn

26.11.

03.12.

10.12.

Gennemsnit

Placering

Jytte Jensen - Per Jensen

55,4

55,8

56,9

56,0

1

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

56,6

49,6

53,8

53,3

2

Lis Nielsen - Aage Albrechtsen

51,8

54,9

50,7

52,5

3

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

46,4

53,1

57,1

52,2

4

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid



51,8

51,8

5

Hanne Nymand - Lis Bruun

51,2

51,8

50,2

51,1

6

Erik Olsen - John Watson

56,6

48,7

45,8

50,4

7

Susanne Krukov - Ole Holm

51,2

51,8

44,4

49,1

8

Birgit Svendstrup - Lis Frost

45,2

50,5

47,8

47,8

9

Viggo Rasmussen - Kjeld Petersen


46,4

48,0

47,2

10

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

42,3

37,5

41,3

40,4

11


Nov.-Dec .Parturnering B-rękken


Navn

26.11.

03.12.

10.12.

Gennemsnit

Placering

Lars Henrik Larsen - Heinrich Andreasen

58,9

50

60,7

56,5

1

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

58,9

54,2

54,9

56,0

2

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

58,9

44,6

57,1

53,5

3

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

51,8

58,3

46,9

52,3

4

Aase Rasmussen - Jens Haugaard


55,4

49,1

52,3

5

Grethe Vestdam - Pernille Thorup

53,0

50,0

50,2

51,5

6

Elly Guldbrandsen - Birthe Wegens

38,7

45,8

50,9

45,1

7

Gitte Laursen - Vivi Ladegard

38,7

50,0

41,5

43,4

8

Birthe Bjergsted - Kirsten Juhler

43,5

41,7

37,1

40,8

9


Okt. - Nov. Parturnering - A-rækken


Navn

29.10

05.11

12.11

19.11

Gennemsnit

Placering

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

51,8

58,9

63,1

60,1

58,5

1

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

59,8

57,1



58,45

2

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

56,7

62,1

44,1

54,2

54,3

3

Birgit Svendstrup - Lis Frost

49,6

49,1

53,8

47

49,9

4

Lis Nielsen - Aage Albrechtsen

32,6

50,5

59,5

45,8

47,1

5

Jytte Jensen - Per Jensen

43,3

46,9

49,4

48,2

47,0

6

Susanne Krukov - Ole Holm

43,8

51,3

47

43,5

46,4

7

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

48,2

40,6

43,5

53

46,33

8

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen


45,5

46,4

47

46,30

9

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

48,7

38

47

48,2

45,5

10




Okt. - Nov. Parturnering - B-rækken



Navn

29.10

05.11

12.11

19.11

Gennemsnit

Placering

Erik Olsen - John Watson

61,9

54,2

54,8

51,2

55,5

1

Hanne Nymand - Lis Bruun

50,6

48,8

51,7

70,2

55,3

2

Grethe Vestdam - Pernille Thorup

49,4

62,5

41,1

56

52

3

Elly Guldbrandsen - Birthe Wegens

53,6

53

62,6

37,5

51,7

4

Birthe Bjergsted - Kirsten Juhler

50,6

45,2

51,1

47

49,4

5

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

45,2

50


50,6

48,6

6

Gitte Laursen - Vivi Ladegard

52,4

43,5

42,3

37,5

43,9

7

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

36,3

42,9

44,8

50

43,5

8





Efterårsturnering - A-rækken














Navn

01.10

08.10

15.10

22.10

Gennemsnit

Placering

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

61,3

62,5

47,6

62,9

58,58

1

Lis Nielsen - Aage Albrechtsen

46,4

58,9

61,9

49,6

54,20

2

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

50,6

40,5

58,9

66,1

54,03

3

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

51,2


49,4

54,0

51,53

4

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

55,4

50,0

48,2

50,4

51,00

5

Jytte Jensen - Per Jensen

45,8

50,6

56,0

50,4

50,70

6

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

51,2

46,4

49,4

43,3

47,58

7

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

53,6

47,0

39,9

37,1

44,40

8

Elly Guldbrandsen - Birthe Wegens

35,7

44

38,1

50,4

42,05

9

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby




35,7

35,7

10



Efterårsturnering - B-rækken














Navn

01.10

08.10

15.10

22.10

Gennemsnit

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

69,2

48,3

56,7

54,9

57,28

1

Susanne Krukov - Ole Holm

61,6

53,6

52,2

53,6

55,25

2

Birgit Svendstrup - Lis Frost

54,9

55,8

57,1

51,3

54,78

3

Hanne Nymand - Lis Bruun

54,5

49,6

57,6

53,6

53,83

4

Erik Olsen - John Watson

44,2

48,5

59,4

61,6

53,43

5

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

47,8


52,2

43,8

47,93

6

Grethe Vestdam - Pernille Thorup

37,1

51,8

34,4

58,5

45,45

7

Gitte Laursen - Vivi Ladegard

46,9

34,7


43,8

41,80

8

Birthe Bjergsted - Kirsten Juhler

40,6

46,5

43,3

36,6

41,75

9

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

43,3

52,7

27,7

42,4

41,53

10



Kvalifikationsturnering  -   september 2018  -  Middel er: 0

Navn

03.09

10.09 **

17.09

24.09

I alt

Placering

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

-5

0

-13

-26

-44

18

Birgit Svendstrup - Lis Frost

-12

7

-1

-5

-11

15

Birthe Bjergsted - Kirsten Juhler

10

-15

-17

-19

-41

17

Elly Guldbrandsen - Birthe Wegens

9

7

-1

10

25

5

Erik Olsen - John Watson

-17

13

1

-19

-22

16

Gitte Laursen - Vivi Ladegard

19

-11

3

-10

1

12

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

13

11

16

13

53

1

Grethe Vestdam - Birgit Vigsø

-13

20

-4

-5

-2

13

Hanne Nymand - Lis Bruun

-17

-20

-10

-13

-60

19

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

10

-1

-8

5

6

10

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

7

-12

5

-4

-4

14

Jytte Jensen - Per Jensen

25

1

0

24

50

2

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

13

-10

6

10

19

7

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-25

-49

-2

-19

-95

20

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

-15

40

0

5

30

4

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

-5

14

12

24

45

3

Lis Nielsen - Aage Albrechtsen

3

0

0

8

11

9

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

14

13

16

-19

24

6

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-7

14

12

0

19

7

Susanne Krukov - Ole Holm

-7

-8

-3

21

3

11


* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: Marts - Aapril 2018


Navn

19/3

26/3

09/4

16/4

23/4

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

2

10

25

2

-2

37

2

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

13

-6

-10

13

-8

2

7

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

-1

-19

13

3

2

-2

8

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

17

15

5

-2

21

56

1

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

1

9

-1

-6

12

15

5

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

-25

-43

2

-19

2

-83

10

Jytte Jensen - Per Jensen

-10

-4

26

8

0

20

3

Lis Frost - Birgit Svenstrup

3

23

-12

8

-3

19

4

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

13

22

-9

-8

-13

5

6

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-26

-7

-27

1

-11

-70

9



B - rækken:  Marts - April 2018


Navn

19/3

26/3

09/4

16/4

23/4**

I alt

Placering

Erik Olsen - John Watson

-1

2

-2

0*

3

2

6

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

3

0*

-12

-9

-11

-29

9

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

32

-18

7

-9

12

24

3

Birthe Jensen - Ole Holm

5

18

15

9

28

75

1

Kirsten Juhler - Ole Hageltorn

-31

-19

-27

-19

-9

-105

10

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-2

-8

17

-16

-29

-38

8

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-2

19

-23

4

0*

-2

7

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

6

-11

-4

21

7

19

4

Kerstin Ruthenfeld - Marie Holm

-14

12

21

16

7

42

2

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

4

1

8

-5

0

8

5


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: Februar - marts 2018


Navn

12/2**

26/2

5/3

12/3

Ialt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

0*

0*

-9

5

-4

7

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

7

-2

11

8

24

2

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-8

13

-7

6

8

4

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

24

-13

3

-11

3

5

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

-25

8

16

0*

-1

6

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

-21

27

5

0

11

3

Jytte Jensen - Per Jensen

4

-11

5

-14

-16

8

Birthe Jensen - Ole Holm

0*

-8

-24

-3

-35

10

Erik Olsen - John Watson

17

-4

-20

-12

-19

9

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

0*

7

20

1

28

1

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


B - rækken: Februar - marts 2018


Navn

122

26/2**

5/3**

12/3

Ialt

Placering

Marie Holm - Kerstin Ruthenfeldt

4

-4

-4

-11

-15

7

Lis Frost - Birgit Svenstrup

7

7

28

39

81

1

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

5

-15

8

-9

-11

6

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-13

-17

-4

-17

-51

10

Kirsten Juhler - Ole Hageltorn

10

12

-1

-17

4

3

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-21

7

-8

14

-8

5

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-6

-17

0*

-13

-36

8

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-15

7

-8

-21

-37

9

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

10

4

-11

19

22

2

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

-2

-17

-4

16

-7

4


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: Forårsturnering 1 2018


Navn

8/1**

15/1**

22/1

29/1

5/2

Ialt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

35

28

10

36

0*

109

1

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

-24

9

-12

20

9

2

5

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

4

5

0*

21

-1

29

3

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

7

7

16

-25

-10

-5

6

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

0

8

29

25

36

98

2

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

-9

-12

-12

-39

-11

-83

10

Jytte Jensen - Per Jensen

0*

0*

-7

3

-13

-17


7

Birthe Jensen - Ole Holm

0*

0*

14

1

-10

5

4

Erik Olsen - John Watson

-11

-21

3

-19

-5

-53

8

Lis Frost - Birgit Svenstrup

-1

-24

-20

-23

3

-64

9

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


B - rækken: Forårsturnering 1 2018


Navn

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

Ialt

Placering

Marie Holm - Kerstin Ruthenfeldt

-5

-22

20

-6

-2

-15

7

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

14

20

9

9

9

61

1

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

-22

-1

-19

-3

-6

-51

9

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-7

14

4

12

12

35

4

Kirsten Juhler - Ole Hageltorn

25

-11

4

37

-10

45

3

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-14

10

-4

9

0

1

6

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

1

-2

9

.9

-13

4

5

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-16

-5

-33

-46

-6

-106

10

Karl-Erik Bom - Ole Brøns

2

2

-10

-13

0

-19

8

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

22

-3

13

10

16

58

2


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

A - rækken: Efterårsturnering 2 2017


Navn

13/11

20/11

27/11

04/12

11/12

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

0*

0*

0*

19

13

32

2

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

-12

3

9

-1

-15

-16

6

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-12

-15

-16

0

18

-25

8

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

2

17

12

-5

-8

18

4

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

43

22

24

0*

7

96

1

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

-9

-18

6

-3

-13

-37

9

Jytte Jensen - Per Jensen

2

2

0

5

12

21

3

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-6

-20

-13

-5

-1

-45

10

Erik Olsen - John Watson

5

10

12

-27

-23

-23

7

Lis Frost - Birgit Svenstrup

-10

11

-16

17

10

12

5

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


B - rækken:  Efterårsturnering 2 2017


Navn

13/11

20/11

27/11**

04/12**

11/12**

I alt

Placering

Marie Holm - Kerstin Ruthenfeldt

10

10

4

23

-31

16

4

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

8

23

8

-13

-4

22

3

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

20

-19

0*

0*

0*

1

6

Birthe Jensen - Ole Holm

8

0

7

35

8

58

1

Kirsten Juhler - Ole Hageltorn

-33

-2

-16

-35

16

-70

10

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

7

-11

-8

-1

0

-13

8

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-5

0

15

-5

5

10

5

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-9

-14

-1

-15

7

-32

9

Benne Spangen - Kaj Nielsen

0

-12

0*

0*

0*

-12

7

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

-6

45

-8

12

-1

42

2


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

A - rækken: Efterårsturnering 2017


Navn

2/10

16/10

23/10

30/10

6/11

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

10

26

9

-6

0

39

2

Elly Guldbrandsen - Grethe

17

-11

-2

7

9

20

4

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

-15

22

-7

-22

-6

-28

9

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

-14

-5

0*

20

9

10

7

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

15

-5

6

9

20

45

1

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

13

-16

12

4

10

23

3

Jytte Jensen - Per Jensen

1

-9

-22

-3

8

-25

8

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

0*

3

23

-8

-1

17

5

Erik Olsen - John Watson

19

11

-5

2

-12

15

6

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

-38

-16

-20

-3

-25

-102

10

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


B - rækken:  Efterårsturnering 2017


Navn

2/10**

16/10

23/10

30/10

6/11

I alt

Placering

Lis Frost - Birgit Svenstrup

1

13

37**

2

15**

67

1

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-8

27

19**

12

0

50

2

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

8

-5

6**

4

8**

21

6

Birthe Jensen - Ole Holm

0*

9

-3**

4

15**

25

5

Kirsten Juhler - Ole Hageltorn

5

7

-3**

-9

-4**

-4

9

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

11

-11

-11**

-21

19**

13

7

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-4

3

0*

-2

4**

1

8

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

3

-3

5**

33

-4**

34

3

Benne Spangen - Kaj Nielsen

-44

-55

-53**

-23

-56**

-231

10

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

20

15

-3**

0

0

32

4


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


Kvalifikationsturnering  -   september 2017  -  Middel er: 0

Navn

04.09

11.09

18.09

25.09**

I alt

Placering

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

4

-3

-4**

-7

-10

15

Birgit Svendstrup - Lis Frost

-8

2

-4**

3

-7

14

Benne Spangen - Kaj Nielsen

0*

-39

-54

-31

-124

20

Bente Grenaa - Lis Bruun

3

-24

20

19

18

9

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

17

7

-1

-1

22

8

Erik Olsen - John Watson

10

-4

11

-5

12

10

Gitte Laursen - Vivi Ladegard

8

-22

4

-27

-37

17

Grethe Bøgh - Inge Østergaard

9

30

7

16

62

2

Grethe Vestdam - Birgit Vigsø

-1

-13

0**

8

-6

13

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-13

28

0*

-8

7

11

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

8

24

30

24

86

1

Jytte Jensen - Per Jensen

17

9

-24

24

26

7

Karin Ladewig - Kirsten Juhler

-21

-31

-11**

-11

-74

18

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-24

-24

-24**

-12

-84

19

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

18

10

0*

0*

28

6

Kjeld Petersen - Viggo Rasmussen

10

-6

36**

-8

32

5

Marie Holm - Kerstin Rutenfeldt

18

4

19**

-5

36

4

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-17

2

-12**

13

-14

16

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

6

36

-11**

8

39

3

X - Y

0

0

0

0

0

12


* angiver middel pga. fravær    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering


A-rækken: Marts-April 2017


Navn

13.03.

20.03.

27.03.

03.04.


I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

10

5

18

-33


0

4

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

4

-9

-19

15


-9

5

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

-11

-8

13

-5


-11

6

Grethe Bøgh - Annelise Rosenstand

9

21

13

10


53

1

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-7

-3

-15

-17


-42

10

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

-8

1

-19

8


-18

7

Jytte Jensen - Per Jensen

-10

-12

-6

8


-20

8

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-7

-1

24

0


16

3

Inge Østergaard - x

-1

8

12

18


37

2

Lis Frost - Birgit Svenstrup

21

-2

-36

-4


-21

9

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

B - rækken:  Marts-April 2017  


Navn

13.03.

20.03.

27.03.

03.04.


i alt

Placering

Erik P. Olsen - John Watson

-11

31

32

18


70

1

Grethe Eriksen - Elly Guldbrandsen

-9

0

-4

12


-1

7

Vivi Ladegaard - Gitte Laursen

17

6

-4

-10


9

4

Hanne Poulsen - Kirsten Svendsen  

11

20

5

22


58

2

Kirsten Juhler - Karin Ladewig

9

-23

3

-5


-16

8

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

0

-6

5

2


1

6

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

-7

23

26

-8


34

3

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-5

4

-26

1


-26

9

Benne Spangen - Kaj Nielsen

-15

-49

-34

-48


-146

10

Birgit Vigsø -

-1

1

0*

8


8

5


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: febr. - marts 2017


Navn

13/2

20/2

27/2

6/3

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

30

-3

20

13

60

1

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

1

-1

-13

-7

-20

8

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

24

-13

-12

-4

-5

5

Grethe Bøgh - Annelise Rosenstand

0

1

8

-1

8

3

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

-6

-2

4

-16

-20

8

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

24

-11

27

-4

36

2

Jytte Jensen - Per Jensen

-17

16

-16

6

-11

6

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-8

-21

-10

24

-15

7

Inge Østergaard - Rolf Johansson

-30

30

-13

15

2

4

Erik Olsen - John Watson

-3

4

5

-26

-20

8

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

B - rækken:  febr. - marts 2017


Navn

13/2

20/2

27/2

6/3

I alt

Placering

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-8

0

-40

-2

-50

9

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

0

0

0

-9

-9

8

Lis Frost - Birgit Svenstrup

-1

32

31

3

65

2

Hanne Poulsen - Ellis Bjerglind

24

-3

16

21

58

3

Kirsten Juhler - Ole Hagentorn

-18

2

26

0

10

6

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

0

-21

-8

21

-8

7

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

14

3

1

13

31

4

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-8

1

11

8

12

5

Benne Spangen - Kaj Nielsen

-46

-27

-47

-57

-177

10

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

35

35

30

21

121

1


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: Vinterturnering 2017


Navn

9/1

16/1

23/1**

30/1**

6/2**

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

12

15

-1

9

4

39

3

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

-13

12

-13

0*

0

-14

6

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

-16

-20

1

14

3

-18

7

Grethe Bøgh - Annelise Rosenstand

-11

16

17

16

12

50

2

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

21

28

5

8

0*

65

1

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

1

-14

-1

-17

0*

-31

10

Jytte Jensen - Per Jensen

-3

-16

0*

0*

-5

-24

8

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

8

4

33

-16

--1

28

4

Inge Østergaard - Rolf Johansson

9

-29

16

16

-12

0

5

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

-8

4

-24

4

0*

-24

8

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

B - rækken:  Vinterturnering 2017


Navn

9/1**

16/1

23/1

30/1

6/2

I alt

Placering

Erik Olsen - John Watson

9

15

15

0*

2

41

2

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

7

23

33

28

0*

91

1

Lis Frost - Birgit Svenstrup

-16

-6

3

9

16

6

6

Hanne Poulsen - Ellis Bjerglind

12

-11

9

-14

22

18

5

Kirsten Juhler - Ole Hagentorn

-4

-24

-6

-7

-3

-44

9

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-12

-4

-15

6

15

-10

7

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

-17

-4

13

16

28

36

3

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

-4

-3

-3

-8

-19

-37

8

Benne Spangen - Kaj Nielsen

0*

-7

-48

-56

-27

-138

10

Susanne Krukov - Torben Ellinghaus

9

21

-1

12

-7

34

4


* middel pga. afbud         ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  


A - rækken: November  - December 2016


Navn

14/11

21/11

28/10

05/12

12/12

I alt

Placering

Inger-Margrethe Hviid - Henning Hviid

0*

0*

0*

1

6

7

5

Elly Guldbrandsen - Grethe Eriksen

0

4

37

-7

-4

30

3

Kjeld H. Petersen - Viggo Rasmussen

-15

16

20

8

16

45

2

Grethe Bøgh - Annelise Rosenstand

-11

-11

21

27

-12

14

4

Kirsten Vinæs - Henning Larsen

28

42

-3

7

36

110

1

Grete Vestdam - Birgit Vigsø

-18

-6

-14

4

3

-31

7

Jytte Jensen - Per Jensen

13

13

-4

3

-22

3

6

Lis Frost - Birgit Svenstrup

7

-14

-12

-14

-12

-45

9

Erik Olsen - John Watson

-7

-40

-21

-8

-5

-81

10

Gitte Laursen - Vivi Ladegaard

3

-3

-4

-21

-6

-31

7

* middel pga. afbud    ** reguleret med faktor 4/3 fra 4-bords- til 5-bordsturnering  

B - rækken:  November - December 2016


Navn

14/11

21/11

28/11

05/12

12/121

I alt

Placering

Bente Grenaa Kristensen - Lis Bruun

-2

1

17

16

23

55

2

Heinrich Andreasen - Lars Henrik Larsen

-1

14

16

-10

-2

17

5

Inge Østergaard - Rolf Johansson

20

6

17

3

16

62

1

Hanne Poulsen - Ellis Bjerglind

-6

-6

1

8

20

17

5

Kirsten Juhler - Ole Hagentorn

-20

-16

-7

-2

-38

-83

9

Ruth Keinicke - Nancy Gammelby

-6

-7

-14

12

24

9

7

Aase Rasmussen - Jens Haugaard

17

21

1

-7

-1

31

3

Kate Pedersen - Bodil Grandjean

2

2

4

-2

-1

5

8

Benne Spangen - Kaj Nielsen